placeholder

Colofon

Het Groote Museum is gemaakt in opdracht van Stichting Natura Artis Magistra.

Colofon

Artistieke leiding
Haig Balian

 

Projectmanagement
Harrie Knol

 

Concept, inhoud en ontwerp
Peter den Dekker
Eveline Hensel
Haig Balian
Marjolein Drenth
Michèl de Vaan, KOSSMANNDEJONG

 

Collectie
Bettine Verkuylen
Colette Olof

 

Media installatie
ART+COM Studios
YIPP

 

Film and animatie
BIND

 

Geluid ontwerp en productie
Pablo Lamar

 

Geluid engineering
Studio Dennis Slot

 

Lichtontwerp
Simon Corder

 

Tekst
Anneke van Huisseling

 

Vertaling
Norman Vladimir Smith

 

Tentoonstellingsbouw
BRUNS

 

Interieurbouw meubels Oostzaal
Fiction Factory

 

AV-techniek museum
Ata-tech

 

AV-techniek Oostzaal
Phanta Vision

 

Luisterpalen

Tekst
AV beeldvertaling

 

Stemmen
Haig Balian
Guy Clemens
Chyna Johnson
Hannah van Lunteren
Jada Indi Reingoud
Norman Vladimir Smith
Sound design
Melcher Meirmans
Marcel Walvisch

                       

Films     
BIND

Regisseur
Piet-Harm Sterk
Alex Pitstra (alleen Plants External)

Montage
Marlon Bos

Producent
Sophie Besselink
Constant van Panhuys

Beeld research
Fem Verbeek

Scenarioschrijver Ethiek
Maarten van Voornveld

Geluidsontwerp- & mixage
Peter Flamman
Melcher Meirmans, RecSound
Marcel Walvisch

Scenario en presentatie Ethiek
Marjolein Lanzing

Geluid Ethiek
Jilles Schriel

Make-up & Kleding Ethiek
Bonnie Rea

Camera
Frank de Bruijn
Jelle Ode
Rogier Timmermans

Wim van Egmond
Plant experimenten

Dr. Loreto Oyarte Galvez van the Lab of Dr. Shimizu (AMOLF)
Dr. Kiers (VU, Amsterdam)
Connections in the ARTIS Fungal exhibit

Bernie Krause
Amazon rainforest research site
Lincoln Meadow

Thomas Thwaites
The toaster project

Sara Lundberg
CORDS (hear us and have mercy)

 

Animaties

Setareh Goudarzi
Vogelkeeltjes
Zwermen

 

Sophie Olga de Jong
Dood is leven dood is leven

 

Il Luster
Waterdruppel

 

Oerd van Cuijlenborg
Waterdruppel

 

Rens Wegerif
Ruiken
Horen
Microbioom mens
Microbioom plant

 

Justin Bentvelsen
Spatial intelligence                                                                           

 

Media installaties

ART+COM Studios
Everything is connected
Who am I
Work on your movement diversity
Facial Action Coding System
Ecological footprint

 

YIPP
Chimpanzee intelligence
Manipulating life
Plant intelligence
Seeds of life
Shifting baselines
Wisdom of the crowd
You matter
You are what you eat

 

Kunst en installaties

Marielle Heesels
Hand
Hart

Huid
Voet

 

Merlign Design
Erwtenplant
Boom

 

Min Kim
De Groote Leegte

 

Celia Smith
Vogelzwerm

 

Inge Tiemens
Borduurwerk en textiel

 

Amber Veel
Cycle of life
Wood Wide Web

 

Woven Studio
Idemunda
Sprouting intelligence

 

Fotografie
Lotte Brongeest
Angélica Dass
Elspeth Diederix
Marijn Scheeres
Lara Verheijden

 

Modellen
Rabia Batoun
Sabrina Spong
Andrew Watson
Niña Weijers met zoon

 

Illustratoren
Gijs Mathijs Ontwerpers
La Scarlatte
Leendert Masselink
JeRoen Murré
Sophie Pammler
Noortje Rap
Jan Rothuizen
Tine Thörig
Jolande Venema

 

Taxidermie
Lucas Boer
Bouten & Zoon
Eelco Bouwman
Inside Out Animals
Museumwinkel
Präparationsatelier Roland Kaiser
Vanmarjolein Taxidermie
Nathalie van Uden
Universiteit Utrecht, Faculteit Diergeneeskunde

 

Props 
Muller Decorbouw
RFX Propsmaking
Stitch
Studio Mensink

 

Reproducties
Alamy
American Association for the Advancement of Science
American Museum of Natural History
Anne Geene
ANP Photo
Artisbiliotheek
Yuri Beletsky
Craig P. Burrows Photography
Geoffrey Christou
Ecomare
Grasshopper Geography
Jean-Claude Guimberteau
Francis Hallé
Tom Hegen
Instituto Cajal (C.S.I.C.)
Daniel Knop
Peter Menzel
Hajime Narukawa
Martin Oeggerli
Meertens institute
Ronald Pierik
Pihoyos Photography
Science Photo Library
Marzena Skubatz Photography
Phillip Schmit
Stanford Kay Studio
Studio Polat
Fabiola Jiménez Morán Sotoyamor
Jan Dirk van der Burg
Henri Verhoef
Dennis Wojtkiewicz
Worldmapper

 

Film materiaal
Ronald Pierik
Daniel Simons
Christa Testerink
Wilskracht
Dr. Loreto Oyarte Galvez van the Lab of Dr. Shimizu (AMOLF) 
Dr. Kiers (VU, Amsterdam)

 

Geluid Materiaal
Communicating animals
Amazing nature

Ontwikkeld in samenwerking met Simone Dena, Fonoteca Neotropical en Jacques Vielliard

Sounds in the womb
Ontwikkeld in samenwerking met Sara Pinheiro

The Sea of sounds
Soundscape of the museum

Margarette A. Peroni de Jesus
Luis Felipe Toledo
Jennifer Jerrett for Acoustic Atlas, NPS
Monterey Bay Aquarium Research Institute
PT Xiao
John V. Moore
Alexandre Renaudier
Felix Blume
Stalisnas Wroza
Luis Felipe Toledo
Ariovaldo A. Giaretta
Adao Jose Cardoso
Jacques Vielliard
Marc Anderson
Damian Octavio Elias (Elias Lab)
Lucas Coelho
Dr. Wayne Breslyn
Szegvari
Tulio Nobre Ribeiro
Patricia Bizzotto
Klankschap
Nebulousflynn
Klankbeeld
Micheldb-nl
Hetty Litjens
Guus van Duin
Lars Buckx
Herman van der Meer
Paulo Christiano de Anchietta Garcia
Raoni Reboucas
Benboncan
Djangoaltona
Andrew Spencer
Tito Lahaye
Gnomun
Jenaber27
Globofonia

 

Glaswerk
Gert Bullée

 

Poëzie
Gershwin Bonevacia

 

Microgroenten
Koppert Cress

 

Geurtunnel
Concept en techniek
Ton van Harreveld
Geuren
IFF

 

Collectie onderzoek en beheer
Bettine Verkuylen
Kaydee Naarden
Saar Bakker
Anneke Groen
Zoë Prins

 

Collectie
Acryl, Strijbosch Acrylics
Beukenboom, Boomkwekerij Heeze
Boomstam, Landgoed Maarsbergen
Cajal tekeningen, Instituto  Cajal
Chimpansee hart, Natuurhistorisch Museum Rotterdam
Getatoeëerde huid, Henk Schiffmacher
Memory, the Heart, Frida Kahlo reproduktie, Embassy of Mexico
Herdershond, Dierenopvang Amsterdam
Humane skeletmodellen, Bone Clones
Kabeljauw met hom, Imares
Karper, zalm en rode poon, Fishcon
Kleitablet, NINO
Loopeenden, Ned. Ver. van Gedomesticeerde Watervogelfokkers
Noordse Stormvogel, Susanne Kühn
Octopus, Difeca
SpiroNose, Breathomix
Teckel, kennel de Slikhoek
Termietennest, Walter Tschinkel
Tomaatzaad, Kwekerij Osdorp
Tuimelaar, Dolfinarium Harderwijk
Verpakkingen, Backbone Branding
Working Cocker Spaniel, kennel Falconer’s Favourite

 

Plantwortels
Wageningen Universiteit, Plant Sciences Group

 

Hout en houtbewerking
Ivar Brugman
De Vijf Prinsen
VANJANNEMAN

 

Wormenkar
Le Compostier
Dennis de Haan

 

Adviseurs
Rob Baan
Pieter Baas
Hidde Boersma
Hans Clevers
Frans de Waal
Willem Ferwerda
Monique Grooten
Karline Janmaat
Chris Kik
Marjolein Lanzing
Stefano Mancuso
Victor Mids
Monumenten & Archeologie, Gemeente Amsterdam
Ronald Pierik
Jos Raaijmakers
Robert Riezebos
Jaap Seidell
Stephanie de Rooij
Chris van der Wurff                        

 

Met dank aan   
Noami Ellemers
Sanderine Gallois
Wolfgang Georgsdorff
Astrid Groot
Bernard Harrison
Wouter Helmer
Charlotte Hemelrijk
Amanda Henry
Mikkel Hofstee
Remco Kort
Diane van der Marel
Mariska Kret
LG Nederland
Joris Lohman
Wouter Los
Koert van Mensvoort
Paul Mijksenaar
David Pavlovic
Jan Rodenrijs
Peter Roessingh
Ryoichi Satake
Rik Schipper
Wies Teepe
Diana van der Marel
Gilles van Wezel
Frank Verstappen
Claudia Yun He

 

Klankbordgroep
Simon Corder
Nicole Ex, Seeallthis
Mark de Jong, KOSSMANNDEJONG
Karl Murr
Pablo Lamar
Joachim Sauter†, ART+COM
Allard Stapel, WWF Netherlands

 

Gebaseerd op ideeën van
Haig Balian, Simon Corder, Peter den Dekker, Eveline Hensel, Karl Murr, Ronald Plasterk, Stephanie de Rooij, Allard Stapel, KOSSMANNDEJONG, ART+COM en Harrie Knol

en Erik de Jong's Workshop concept